Podľa čoho vyberať spoločenské šaty?

Keďže sa začala plesová sezóna a ani sa nenazdáme začne tá svadobná, mnohé z vás práve teraz pokukujete po spoločenských šatách. Aj keď je veľa požičovní šiat, zopár spoločenských šiat by mala mať doma každá žena. Ako ale správne vybrať spoločenské šaty?

Dĺžka

Pri výbere spoločenských šiat treba prihliadať na strih a dĺžku šiat. Spoločenské šaty nájdete najčastejšie rozdelené do kategórie krátkych a dlhých. Dlhé spoločenské šaty sú vhodnejšie skôr pre zrelšie ženy a ženy s menšími nedokonalosťami (širokými bokmi, stehnami). Krátke spoločenské šaty sú skôr pre mladšie ženy s dlhými nohami. Práve krátke šaty totiž nechajú vyniknúť nohy, preto sú skôr pre štíhlejšie dámy.

Strih

Aj strih by mal rozhodovať. Dôležité je všímať si ako vám spoločenské šaty sadnú práve v týchto partiách – na prsiach a na bokoch. Ak potrebujete zakryť boky, pokojne si namiesto spoločenských šiat môžete kúpiť farebnú tylovú sukňu a neutrálny top, či blúzku. Takáto kombinácia vám dokonca uberie aj roky a je vhodná či už pre mladé dievčatá, alebo ženy v stredných rokoch.

Ak sa vám ale kombinácia blúzky/ topu a tylovej sukne príliš nepáči, voľte dlhé elegantné spoločenské šaty s dlhou áčkovou sukňou, poprípade krátke, ale taktiež s áčkovou sukňou.

Farba

Spoločenské šaty vyberajte aj podľa farby. Tú prispôsobujte farbe pleti a vlasov. Ak máte snedú pokožku a tmavé hnedé, či čierne vlasy, vyberajte tmavé farby – výraznú fialovú, kráľovskú modrú, bordovú, červenú, ale pokojne môžete voliť aj zlatú.

Ak ste ale svetlý typ a máte svetlé hnedé, či dokonca blond vlasy, odporúčame skôr jemné pastelové farby.

Nielen túto sezónu, ale aj tie ďalšie budú veľmi trendy práve zamatové šaty na ramienkach, či dlhé elegantné plesové šaty so vzormi kvetov. Decentné, ale zároveň pútavé vzory kvetov si môžu dovoliť ženy všetkých vekových kategórií.

Zdroj obrázka:

Autor: Inara Prusakova / Shutterstock.com