5 zastaraných zimných trendov, ktoré prinášajú viac škody ako krásy

Počas dňa mohli dievčatá ľahko chodiť v chladnom počasí na sebe krátke bundy a rifle s nízkym pásom. Dnešné páperové bundy však vyzerajú skôr ako veľké prikrývky, ktoré komicky zdôrazňujú nahé členky. Nie vždy sme tými, ktorí začínajú trendy, pretože každú zimu sa nové veci dostávajú na vrchol módnych driftov a svet módy zriedka zohľadňuje vkus bežných kupujúcich. Ale stále existuje nadčasové a pohodlné oblečenie, ktoré sme ochotní nosiť niekoľko rokov po sebe.

Plyšové kožuchy

Plyšové kabáty vyrobené z umelej kožušiny boli na vrchole popularity niekoľko sezón po sebe. Dnešní odborníci na módu však tvrdia, že tento trend začal strácať na príťažlivosti. Koniec koncov, v takom kabáte nebude nikto cítiť toľko tepla, keď je teplota pod nulou – pokiaľ teda náhodou nebude kabát vyrobený z kvalitných materiálov.

Stylisti odporúčajú nahradiť plyšové vrchné oblečenie klasickým vlneným kabátom. V chladnom podnebí sa dobrou alternatívou k takémuto kabátu môže stať voľná teplá páperová bunda.

Tesné čižmy po kolená

Priliehavé čižmy na vysokom podpätku patria už dlho k najvyhľadávanejším topánkam. Spravidla sa nosia so sukňami, šatami a úzkymi džínsami. Dnes sú trendy typy voľných topánok – ktoré neobmedzujú v pohybe a vyzerajú pekne v rôznych kombináciách. Navyše je ich nosenie oveľa pohodlnejšie a nespôsobujú tak rýchle unavenie nôh.

Neformálne oblečenie

Napriek tomu, že nadrozmerné oblečenie je stále trendy, je lepšie vyhodiť cez palubu absolútne neforemné veci. Takéto svetre často pôsobia nelichotivo, pripomínajú pyžame a môžu dokonca narušiť ideálny tvar tela . Ak sa rozhodnete pre pletené odevy, stavte na nadrozmerné vzhľady, ktoré vám nevisia ani príliš tesne nesedia na tele.

Svetrové šaty s čižmami po kolená

Veľmi krátke svetrové šaty sa dostali aj na zoznam zastaraných trendov. Pred časom sa nosili s vysokými čižmami. Takáto kombinácia nevyhovuje všetkým typom tvarov tela a môže vyzerať zle, ak má osoba nejakú váhu navyše. To je možné nahradiť pleteným oblekom, ktorý sa v poslednej dobe stal opäť populárnym.

Parky s kožušinou

Na zozname zastaraných trendov sú aj parky s obrovským počtom kožušín, ktoré sú najčastejšie umelo zafarbené. Classic bunda môže byť  dobrou náhradou za to. Takéto vrchné oblečenie je však lepšie nosiť na jeseň alebo na jar v krajinách, kde tieto ročné obdobia nie sú také drsné.