Viete, ako si vybrať náhrdelník podľa typu šiat?

Naozaj dokonalý outfit na spoločenskú udalosť sa nezaobíde bez doplnkov v podobe rôznych šperkov. Nemôžete si však na seba „nahádzať“ šperky, čo nájdete doma a neriešiť ako sa k sebe hodia a ako sa hodia k zvyšku outfitu.

Dôležitý je súlad šiat a šperkov

Základným pravidlom je, aby sa šaty a šperky navzájom „nebili“. Ak chcete zaujať výraznými šatami, ktoré budú na seba strhávať pozornosť, šperky berte len ako jemné doplnky, ktoré doladia celkový outfit. Ak si naopak budete obliekať jednoduchšie šaty, môžete siahnuť po výraznom šperku, z ktorého sa stane dominanta vášho outfitu.

Asi najviac môžete pokaziť zlým výberom náhrdelníka. Pri nich je totižto veľmi dôležité to, aby ladili s výstrihom šiat. Ku každému typu výstrihu sa totižto hodí niečo iné. Náhrdelníky preto vždy vyberajte podľa toho aký výstrih budú mať vaše šaty.

Riaďte sa výstrihom svojich šiat

Véčkový výstrih môže okrem vašich predností vypĺňať aj visiaci náhrdelník, ktorý bude kopírovať tvar a hĺbku výstrihu. Okrem toho, že takýto náhrdelník zvýrazni aj dekolty tých dám, ktoré už viac zvýrazňovania asi nepotrebujú, visiaci náhrdelník pekne predĺži váš krk. Ak naopak potrebujete s vypĺňaním výstrihu pomôcť, môžete samozrejme navštíviť estetickú kliniku, ale keďže hovoríme o náhrdelníkoch, pomôže vám k tomu výrazný okrúhly náhrdelník, ku ktorému môžete ladiť aj výrazný prsteň.

Pri okrúhlom výstrihu si zvoľte rovnako okrúhly náhrdelník, ktorý ale nebude narúšať líniu šiat. To, či si vybrať tenší, alebo hrubší náhrdelník záleží od vášho krku. K tenšiemu krku sa hodí tenší náhrdelník a naopak. Ak je ale okrúhly výstrih bližšie ku krku, náhrdelník si ani nedávajte. Radšej hornú časť vášho outfitu ozdobte krásnymi visiacimi náušnicami, s ktorými môžete zladiť napríklad náramok. To isté platí aj pre lodičkový výstrih. Vtedy náhrdelníky nechajte doma a siahnite skôr po iných šperkoch.

Visiace náušnice a k nim ladiaci náramok budú skvelou voľbou aj pri hranatom výstrihu, ktorý sa obzvlášť hodí dámam, ktoré majú širšie ramená, napríklad z intenzívneho posilňovania, či iného športu. O to viac ak má dáma zároveň objemnejší hrudník. K takémuto výstrihu sa však hodí aj okrúhly náhrdelník, prípadne náhrdelník netradičného tvaru, ktorý zaujme na prvý pohľad rovnako ako vaše vypracované ramená.

Najjednoduchší výber budete mať pri šatách bez ramienok. K nim sa hodí takmer akýkoľvek náhrdelník. Stačí pri výbere myslieť na veľkosť dekoltu a celkový dizajn šiat. A čo v opačnom prípade, keď ste si vybrala šaty, ktoré majú výstrih len na chrbte? Aby náhrdelník vpredu nezasahoval do šiat, zvoľte „obojkový“ náhrdelník, ktorý môže byť vzadu doplnený o visiaci prvok, čo spolu s takýmto druhom šiat opticky predĺži vašu postavu.

Zdroj obrázka:

Autor: Popova Tetiana / Shutterstock.com