4 veci, ktoré by ste nikdy nemali umývať mydlom na riad

Nesnažte sa používať mydlo na riad okrem iného, pretože by ste ho mohli viac poškodiť ako vyčistiť. Ak napríklad potriete svou moca konvičku mydlom na riad, zanechá po sebe veľa zvyškov, ktoré zmenia chuť vašej kávy. A ak vám dôjde riad na umývanie riadu, poriadne si to rozmyslite a až potom vložte mydlo do umývačky riadu. Môžete skončiť s domom plným peny.

Moca konvička

Po umytí môže mydlo na riad zanechať vo vnútri moca konvičky nejaké zvyšky. Odstránenie všetkého po jednom opláchnutí by mohlo byť dosť náročné. Budete ho musieť niekoľkokrát poriadne umyť, a tým by sa tiež zničila povrchová úprava konvičky. Okrem toho môžete vo svojej ďalšej káve mať mydlovú chuť.

V priebehu času všetko vydrhnutie tiež odstráni z hrnca éterické oleje z kávy, ktoré skutočne zlepšia chuť nápoja, ale zároveň chránia povrch pred koróziou.

Umývačka riadu

Mydlo na riad je mimoriadne penivé a ak ho vložíte do umývačky riadu, mohlo by sa to poškodiť. Navyše môžete mať ďalší veľký problém: príliš veľa bubliniek. Špeciálny prací prostriedok na umývačku riadu má špeciálne navrhnuté zloženie, ktoré dokonale opláchne riad a je tak menej penivé.

Práčka

Rovnako ako v umývačke riadu, aj v prípade, že vložíte do práčky mydlo na riad, budete mať aj  mydlovú párty. Nebude to zvládať a praskne to. Viac peny však neznamená čistejšie oblečenie, vzorec nie je taký odolný, aby ho aj tak vyčistil.

Vaše auto

Aj keď mnohí tvrdia, že tekutina na riad je alternatívou k mydlu na umývanie automobilov, nemali by ste ju vôbec používať. Existuje niekoľko dôvodov: tvrdé chemikálie z mydla na riad môžu poškodiť lak vo vašom aute a môžu tiež odstrániť akýkoľvek ochranný vosk, ktorý na ňom môžete mať. Po zaschnutí môže kvapalina zanechať zvyšky na vašom automobile, pretože sa ťažko opláchne.