5 cvičení, ktoré spaľujú viac tukov ako beh

Pre každého, kto plánuje schudnúť, je beh jedným z prvých tréningov, ktoré ho napadnú. Nemôže s istotou povedať, že sa jedná o efektívny spôsob, ako na to. Niektorí však nie sú úplne v behu. Možno je to tým, že ich nosí na kolenách a kĺboch, možno si len myslia, že je to nudné.

Skákanie cez švihadlo – 372 kalórií

Toto nie je len obľúbená detská hra, je to bežné cvičenie mnohých športovcov. Skákanie na švihadle môže byť skvelým kardio cvičením – okrem toho, že pomáha pri koordinácii a načasovaní. Pretože to možno urobiť viacerými spôsobmi, každý môže prísť s vlastnými „trikmi“, ako toto cvičenie vyskúšať.

Plávanie (plazenie) – 409 kalórií

Plávanie je skvelá možnosť, ako spáliť kalórie a súčasne zabrániť mnohým chorobám. Je to efektívny spôsob, ako sa vyhnúť cukrovke, mŕtvici a iným formám srdcového zlyhania. Pomáha tiež posilňovať svaly, ale s výhodou nezaťažovania kolien ani bedier.

Horolezectvo – 409 kalórií

Toto je vzrušujúci a zábavný spôsob, ako spáliť nejaké kalórie. Horolezectvo precvičuje svaly takmer z celého tela a jeho výhody cítiť aj na vašom duševnom zdraví, pretože zvyšuje sústredenie a sebestačnosť.

Bicyklovanie – 614 kalórií

Strata kalórií získaná pri jazde na bicykli, napríklad pri behu, má veľa spoločného s intenzitou tréningu. Účinné môže byť aj pridanie občasných šprintov počas jazdy. Nechýba ani nedostatok dôvodov na jazdu na bicykli. Okrem dobrého tréningu s výhodami pre vaše svaly a srdce je to pohodlný a ekologický spôsob prepravy.

Step aerobik – 372 kalórií

Aerobik je jednou z najpútavejších aktivít v telocvičniach, ktorú obvykle sprevádza hudba zdvíhajúca náladu v strednom tempe. Toto cvičenie je dobré nielen pri spaľovaní tukov, ale aj pri zlepšovaní vášho kardiovaskulárneho zdravia. Pretože step aerobik nezaťažuje kĺby, je dobrý tréning pre ľudí s osteopéniou alebo osteoporózou.