Kiwi, ideálne zimné ovocie pre podporu imunity

Keď hovoríme o ideálne zimné strave, musí byť jednou z hlavných priorít jedlá, ktoré môžu prispieť k zlepšeniu zdravia a imunity. Vitamín C má schopnosť posilniť imunitný systém, čo objasňuje začlenenie potravín, ktoré sú bohatým zdrojom vitamínu C. Kiwi je ovocie priateľské ku kalóriám, takže ľudia, ktorí pracujú na plánoch chudnutie, môžu mať z ovocia tiež úžitok. Kiwi môžete začleniť do svojho každodenného života tým, že je zahrniete do ovocných šalátov, na raňajky alebo je konzumujete vo forme koktailov. Tu je to, čo potrebujete vedieť o kivi a ich prínosoch pre zdravie.

Priemerné kalórie v kivi

Jedno ovocie kivi s hmotnosťou asi 68 g obsahuje približne 42 kalórií. Môžeme konštatovať, že kiwi je ovocie príjemné pre kalórie.

Zdraviu prospešné pre kivi

Niektoré zdravotné výhody ponúkané kivi sú nasledovné:

Zlepšuje trávenie: Kivi sú bohatým zdrojom vlákniny a antioxidantov. Tie môžu pomôcť zlepšiť zdravie čriev, čo môže ďalej pomôcť zlepšiť trávenie prevenciou komplikácií, ako je plynatosť, hnačka, nevoľnosť, a zápcha.
Posilňovač imunity: Kiwi je zdrojom vitamínu C. Vitamín C funguje zázračne, pokiaľ ide o vlastnosti zvyšujúce imunitu. Začleňte kivi do svojej stravy a získajte základnú dávku vitamínu C.
Zdravé pre srdce: Kiwi môže pomôcť riadiť hladinu krvného tlaku v tele. Okrem toho môžu pomôcť udržiavať zdravú váhu. Vzhľadom k tomu, že je kivi bohaté na živiny, môže tiež pomôcť znížiť riziko vzniku srdcových chorôb.
Pomoc s astmou: Osoba trpiaci astmou môže mať z kivi veľký úžitok, pretože môže upokojiť systém vďaka prítomnosti antioxidantov a vitamínu C. Vďaka svojim vlastnostiam zvyšujúcim imunitu môžu kivi účinne bojovať proti alergiám.
Zdravé oči: Inkulující kivi vo vašej strave môže tiež zlepšiť vaše zdravé očí. Kiwi obsahujú luteín a zeaxantín, o ktorých je známe, že podporujú zdravé videnie. Okrem toho môžu kivi pomáhať v boji proti makulárnej degenerácii, ktorá môže viesť k strate zraku.

Je kiwi dobré zimné jedlo?

Ak hľadáte potraviny, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť imunitný systém, je kiwi jedným z najlepších druhov ovocia, ktoré môžete do svojej stravy pridať. Počas zimy, kedy je telo citlivejšie na alergie a choroby, sa ovocie ako kivi rozhodne môže ukázať ako dobrá voľba.