Získajte dotáciu na registráciu ochrannej známky. Nič vám nebráni v tom, aby ste si chránili svoje podnikanie

Ochranné známky sú jedným z obľúbených nástrojov, ktoré podniky používajú na ochranu svojej značky. V skutočnosti je to jediný legálny spôsob ochrany ich výrobkov alebo služieb. Najmä začínajúce podniky však registráciu často odkladajú kvôli vysokým nákladom, ktoré sa v závislosti od oblasti pôsobenia môžu vyšplhať na stovky eur. Aj tento problém je však teraz riešiteľný – stačí využiť grantový program a môžete ušetriť až tisíc eur.

Nebojte sa procesu registrácie, Patentoid ho vyrieši

Registrácia ochrannej známky je náročnejšia nielen z finančného, ale aj z časového hľadiska. Najmä pre tých, ktorí sa tejto problematike nevenujú alebo nie sú odborníkmi na vypĺňanie žiadostí a vybavovanie papierov, môže byť celý proces veľkým problémom. Našťastie však v súčasnosti existujú špecializované spoločnosti, ktoré môžu tento problém vyriešiť za vás a prevziať proces registrácie ochrannej známky za vás. Jednou z týchto spoločností je Patentoid, ktorá spolupracuje s lídrami v odvetví a vďaka svojim rozsiahlym skúsenostiam zabezpečí vašu ochrannú známku nielen na Slovensku, ale kdekoľvek na svete, kde sa chystáte podnikať.

Keďže všetky činnosti preberá za vás, Patentoid vám nielen ušetrí čas spojený s registráciou, ale nemusíte ani nikam cestovať, aby ste sa dohodli na postupe – celý proces prebieha online. Stačí vyplniť online formulár, odoslať splnomocnenie a zaplatiť za objednávku. Agentúra Patentoid následne overí vyplnené údaje, zabezpečí prípravu žiadosti o registráciu a po jej schválení ju predloží Úradu pre priemyselný vlastníctvo. Po schválení ochrannej známky, ktoré trvá približne šesť mesiacov, dostanete osvedčenie o ochrannej známke – schválená ochranná známka je však platná už od dátumu podania žiadosti.

Získanie grantu je jednoduché

Patentoid vám môže pomôcť aj s nákladmi na registráciu ochrannej známky. Malým a stredným podnikom pomôže využiť grantový program, ktorý môžete okrem iného využiť na ochranné známky a priemyselné vzory. V rámci neho môžete požiadať o 75 % správneho poplatku, maximálne do výšky 1 000 EUR, čo už predstavuje značnú úsporu.

Teraz vám teda už nič nestojí v ceste, aby ste svoje podnikanie chránili právne. Jediné, čo musíte urobiť, je urobiť prvý krok.