Zabráňte starnutiu pokožky účinnými produktmi

Ktorá dáma by si nechcela aj v zrelšom veku zachovať mladistvý vzhľad? Určite ich bude dosť. Mladistvý vzhľad však nie je len o udržiavaní si dokonalej postavy. Vek sa prejavuje aj na kvalite pokožky.

Kyselina hyalurónová dokáže zázraky nielen s perami

Môžete robiť prakticky čokoľvek, ale starnutiu pokožky nezabránite. Strata jemnosti, pevnosti a elastickosti, či tvorba vrások (hlavne v oblasti očí a úst), týmto javom sa vekom nevyhneme. Dá sa však proti nim bojovať.

Účinným prostriedkom v tomto boji môže byť aj obľúbená kyselina hyalurónová. A nemyslíme teraz v podobe výplne pier, ale v podobe séra, ktoré dokonale hydratuje pokožku a spomaľuje starnutie pokožky.

Za tieto vlastnosti vďačí kyselina hyalurónová svojmu zloženiu, vďaka ktorému viaže štvornásobne väčšie množstvo vody ako sama váži. Účinky na pleť sa tak dostavia rýchlo. Kyselina hyalurónová hydratuje pokožku, spomaľuje jej starnutie, regeneruje a chráni ju pred vonkajšími vplyvmi a prispieva k jej detoxikácii.

Pomoc nielen pre vašu pokožku, ale aj pre nechty a vlasy

Výrazne omladiť pleť dokáže aj olej z opuncie. Pôvodnou domovinou opuncie je oblasť dnešného Mexika. V 16. storočí sa dostala aj do krajín Stredozemného mora. Na výrobu oleja z opuncie figovej je potrebných viac ako 1200 kg jej plodov. A to hovoríme len o výrobe jedného litra oleja!

Olej z opuncie figovej je tak veľkou vzácnosťou, ale zároveň je aj veľmi účinný. Regeneruje pokožku, upokojuje podráždenú pleť, zabraňuje jej predčasnému starnutiu a chráni ju pred voľnými radikálmi. Taktiež redukuje tmavé kruhy a vačky pod očami.

Okrem pleti má olej z opuncie pozitívne účinky na nechty a vlasy. Pri nechtoch regeneruje ich lôžka, vďaka čomu zabraňuje lámavosti nechtov. Vlasom prospieva regeneráciou vlasových korienkov.

Zdroj obrázka:

Autor: Friends Stock / Shutterstock.com