V kuchyni sa nielen varí, ale aj je. Treba na to myslieť aj pri jej zariaďovaní

Aj keď sa nájdu ľudia, ktorí majú doma samostatnú jedáleň, vo väčšine prípadov je jedáleň súčasťou kuchyne. Myslieť na to treba aj vtedy, keď sa chystáme kuchyňu rekonštruovať.

Jedálenský stôl

Okrem samotnej kuchynskej linky tak môžeme za dominantu kuchyne označiť aj priestranný jedálenský stôl. Jedálenský stôl by mal byť naozaj priestranný, aby poskytol dostatok priestoru na konzumáciu jedál všetkých členom domácnosti. Veď práve jedálenský stôl je často miestom, kde sa všetci členovia domácnosti stretávajú.

V prípade, že viac priestoru na jedálenskom stole potrebujete len občas, napríklad cez Vianoce počas štedrej večere alebo keď hostíte návštevu a mimo toho potrebujete skôr šetriť priestor, vhodné sú pre vás rozkladacie jedálenské stoly. V zloženom stave vám takýto stôl ušetrí miesto v kuchyni a v prípade potreby ho budete môcť jednoducho rozložiť.

Jedálenské stoličky

K jedálenskému stolu neodmysliteľne patria aj elegantné jedálenské stoličky. Keďže na nich netrávime niekoľko hodín vkuse ako v prípade kancelárskych stoličiek, môžete pri kúpe jedálenských stoličiek do istej miery uprednostniť dizajn pred ergonomickosťou. Samozrejme, stále je nutné, aby sa na nich dalo bez problémov sedieť.

Alternatíva v podobe kuchynského ostrovčeka

Alternatívou k jedálenskému stolu je kuchynský ostrovček. Tie sa stali v moderných kuchyniach veľmi populárnym prvkom, keďže majú rôznorodé využitie. Kuchynský ostrovček tak môže slúžiť ako rozšírenie pracovnej dosky stola, môže byť na ňom kuchynský drez, varná doska, či iný menší spotrebič, ale tiež môže slúžiť ako priestor pre konzumáciu jedál. Ak máte v kuchyni na takýto ostrovček dostatok priestoru, mali by ste ho minimálne zvážiť.

Zdroj obrázka:

Autor: Prostock-studio / Stock.adobe.com