Tipy, ako si posilniť imunitu počas jesene

Prvú zaťažkávajúcu skúšku má náš imunitný systém už za sebou. V polovici septembra sa výraznejšie ochladilo, čo nás prinútilo vyťahovať teplé pletené svetre a bundy.

Ak si ale chcete posilniť imunitu a chrániť tak svoj organizmus pred virózami, máme pre vás zopár užitočných tipov 

Zaraďte do jedálnička potraviny, ktoré obsahujú vitamín  

Na posilnenie imunity má vplyv aj to, čo konzumujeme. Zaraďte preto do jedálnička potraviny, ktoré obsahujú vitamín C. Samozrejmosťou je konzumácia citrusových plodov, ale doprajte si aj zelenú papriku, ktorá má dostatočné množstvo vitamínu C.

Nebojte sa ani konzumácie zdravého exotického ovocia. Aj v ňom nájdete dostatok vitamínu na posilnenie imunitného systému.

Ak budete každý deň jedávať potraviny s vysokým obsahom vitamínu C, odzrkadlí sa to na vašom zdraví.

Aj vitamín D je dôležitý

So zhoršeným pochmúrnym počasím prichádza aj úbytok energie, ktorý má negatívny vplyv na náš imunitný systém. Okrem vitamínu C preto konzumujte potraviny, ktoré obsahujú vitamín D. Ten nájdete predovšetkým v kvalitných rybách.

Najmenším odporúčame dávať filety zo sumčeka afrického. Nemusíte sa báť veľkého množstva kostí ako napríklad u kapra, či pstruha.

Ked’že je slnečných lúčov menej a bude ich ešte menej, treba si vitamín D dopĺňať nielen konzumáciou potravín, ale nebojte sa siahnuť ani po kvalitných prípravkoch z lekárne.

Čerstvý vzduch a pohyb

Čerstvý vzduch a pohyb vám pomôžu posilniť imunitný systém. Preto si ich doprajte. Chodievajte každý deň na prechádzky, a to za každého počasia. Počasiu ale prispôsobte svoj outfit a nezabúdajte s príchodom jesene na vrstvenie.

Počas prechádzok oceníte oblečenie z kvalitného merina. V zime hreje, v lete zase chladí.

A keďže sa začala vykurovacia sezóna, odporúčame viackrát za deň nárazovo vetrať. Aby ste ale neprechladli, nezdržiavajte sa v miestnosti s otvoreným oknom.

Zdroj obrázka:

Autor: Tatiana Bralnina / Shutterstock.com