Skúste osvedčené prostriedky proti stresu

Stres zažívame dnes a denne. Nejde len o nepríjemné pocity. Stres negatívne ovplyvňuje naše zdravie, dokonca nielen to psychické, ale aj fyzické. Vedie k nedostatku spánku, znižuje našu imunitu, môže byť spúšťačom závažných ochorení.

Dnešná doba by sa smelo mohla nazývať dobou stresovou. Stresujeme sa v zamestnaní, doma, kvôli deťom i politike. Niekedy máme skutočné dôvody, inokedy sme vo vleku a nie sme schopnými sa z rôznych úzkostí dostať. To už sme prekročili hranicu medzi duševným zdraví a ochorením. Vravíte si, ako nebyť v strese keď… Teraz ste určite schopní vymenovať obrovské množstvo vecí, ktoré vás stresujú. A aj keď ide o problémy, neznamená to, že nás majú položiť na lopatky už len tým že sa dostaneme do stresujúcej situácie. Ako proti stresu bojovať?

Nájdite si činnosti, pri ktorých sa odreagujete

Najlepšou pomocou proti stresu je nejaké zaujímavé hobby. Začnite chodiť na keramiku. Kúpte s maliarsky stojan a maľujte. Oprášte ihlice, popadnite klbko vlny a začnite pliesť. Proste si nájdite hobby, vďaka ktorému váš mozog vypne a zbaví sa stresových hormónov.

Športujte a hýbte sa

Vynikajúcim prostriedkom proti stresu je pohyb. Proste ho vybehajte, vyskákajte, vybruslite či vybicyklujte. Pri športe dokážeme problémy a stres doslova vypotiť. Venovať by sme sa mu mali pravidelne. Vďaka tejto činnosti prestaneme pociťovať devastujúce návaly paniky a stres.

Dobre sa vyspite

Určite nepodceňujte spánok. Neskracujte jeho dĺžku na úkor práce či starostlivosti o rodinu. Zapracujte na svojej spánkovej hygiene. Nespite s mobilným telefónom, doprajte si poriadne zatemnenie, spite pri nižšej teplote. To všetko nám pomáha lepšie sa vyspať.

Pomôžte si proti stresu vhodným výživovým doplnkom

Výborným pomocníkom je výživový doplnok Antistres od českej spoločnosti Naturvita. Na Slovensku ho distribuuje Happy Trade. Obsahuje prírodné extrakty z valeriány lekárskej, vítanie uspávajúcej a z rozchodnice ružovej.

Valeriána lekárska je známy prostriedok k udržaniu dobrého spánku a pri strese má ukľudňujúce účinky. Vítania uspávajúca podporuje zaspávanie, pôsobí proti stresu, proti úzkosti a uvoľňuje duševné napätie. Rozchodnica ružová pomáha organizmu s adaptáciou na stres, podporuje dobrú náladu, pomáha pri stresových bolestiach hlavy, pri ťažkostiach so spánkom a chráni proti stresu. Výživový doplnok Antistres kúpite v lekárni Greenlike.sk.

TIP: Stres sa prejavuje negatívne aj na kvalite našich vlasov.