Potrebujete pri kúpe podlahy ušetriť? Aj tak môžete mať vinyl

Nové podlahy do domácnosti môžu „zhltnúť“ významnú časť z rozpočtu na rekonštrukciu. Obzvlášť ak plocha vašej domácnosti patrí medzi tie väčšie. Nuž, chcela ste veľký a priestranný byt, tak plaťte. A to doslova.

Nerobte kvôli obmedzenému rozpočtu príliš veľké kompromisy

Našla ste ideálnu vinylovú podlahu do vášho bytu, hneď ste si aj predstavovala ako luxusne bude vyzerať, keď ju „nainštalujete“ a potom ste si spočítala, koľko bude stáť takáto podlaha do celého vášho bytu? Ak ste sa rozhodla kúpiť väčší byt a tým pádom minúť na zaobstaranie si nového bývania aj časť financií, ktoré už mali ísť na jeho rekonštrukciu, je čas niekde šetriť.

Šetrenie však neznamená, že sa musíte úplne vzdať tej krásnej vinylovej podlahy, ktorú ste už skoro kúpila. Ak budete šetriť tam, kde to má zmysel, môžete mať po rekonštrukcii váš byt všetko, čo ste chcela.

Dobre si premyslite, či vlastnosti drahšej podlahy naozaj využijete všade

Ale aby sme hovorili konkrétne. Nech vám prehnane ziskuchtiví predajcovia podláh budú hovoriť čokoľvek, naozaj nepotrebujete mať vodeodolnú vinylovú podlahu po celom byte. Veď aký len hrozí podlahe styk s väčším množstvom vody napríklad v spálni, či obývacej izbe.

Do takýchto miestností s čistým svedomím použite peknú laminátovú podlahu. Značne tým ušetríte a to, že laminátové podlahy sú lacnejšie ako vinylové, neznamená, že aj musia vyzerať lacno. Tak ako nájdete krásnu vinylovú podlahu, nájdete aj krásnu laminátovú.

Oveľa väčší zmysel pre položenie vinylovej podlahy vo všetkých miestnostiach je v situácií, keď budete mať podlahové vykurovanie. Pre takéto prípady majú totižto vinylové podlahy jednu podstatnú výhodu, ktorá však ostáva „v tieni“ tej všade spomínanej vodeodolnosti. Majú najnižší tepelný odpor zo všetkých typov podláh, čo ich priam predurčuje práve do domácností, v ktorých sa podlahové vykurovanie nachádza.

Zdroj obrázka:

Autor: Tinatin / Shutterstock.com