Overené tipy, ktoré vám pomôžu pri chudnutí

Zimné obdobie a k tomu obmedzenia pohybu spôsobili rapídny nárast váhy u viacerých z vás. Každá žena chce ale vyzerať cez leto krásne a snaží sa nájsť spôsob, ako sa nadbytočných kilogramov zbaviť a tešiť sa z krásnej postavy

Aké overené tipy by vám mohli pomôcť pri chudnutí?

Zdravá a vyvážená strava

Ak chcete schudnúť nadbytočné kilogramy, je potrebné zmeniť kompletne stravovanie. Pozrite sa do chladničky a zhodnoťte váš jedálniček za posledné obdobie. Prevládajú v ňom údeniny, mastné a vyprážané jedlá? Ak áno, aj toto je príčinou priberania.

Pri chudnutí je potrebné dbať na konzumáciu zdravej a vyváženej stravy. Mäso úplne neodmietajte, ale vyhnite sa mastnému vyprážanému a uprednostňujte skôr dusené.

Zahrňte do svojho jedálnička podstatne viac ovocia a zeleniny, ktoré vám nielenže doplnia chýbajúce vitamíny, ktoré práve v tomto období pandémie potrebujeme viac než soľ, ale vám aj pomôžu pri chudnutí. Také ovocné a zeleninové šaláty zasýtia a doplnia potrebnú energiu.

Ak ste kávičkárka, nemusíte sa vzdávať kávy. Skúste však klasickú kávu, ktorú pijete, nahradiť zdravšou zelenou kávou. Zdravšia zelená káva pomáha pri chudnutí.

Pozor na sladkosti

Aj keď chuť na sladké je niekedy veľká, skúste si na to dávať pozor. Radšej uprednostňujte ovocné smoothie, ktoré je dostatočne sladké a dokáže uspokojiť vaše chúťky na sladké. Keď tak, robievajte si zdravé raw ovocné koláče. Tie však nekonzumujte pravidelne.

Čo sa týka čokolád, dve- tri kocky kvalitnej BIO čokolády vám neuškodia. Pozor však na sladkosti vo všeobecnosti.

Ak chcete schudnúť, okrem zdravej a vyváženej stravy a obmedzenia sladkostí zvýšte príjem čistej vody. Tekutiny sú pri chudnutí veľmi dôležité.

Nezabúdajte ani na pohyb, nakoľko kombinácia pohybu a zdravej stravy vám vie priniesť želaný efekt.

Zdroj obrázka:

Autor: Stock-Asso / Shutterstock.com