Módne šaty pre každý typ postavy

V sezóne jar/leto 2021 sa objavilo aspoň niekoľko pozoruhodných trendov, vrátane trendov týkajúcich sa farieb a štýlov šiat. Aby ste však vyzerali čo najlepšie, nestojí za to, aby ste bezmyšlienkovite sledovali módu – je rozhodne lepšie zvoliť iba také strihy oblečení, ktoré ladia s Vašou postavou.

Módne šaty pre ženy s postavou typu presýpacie hodiny

Typ postavy presýpacie hodiny sa vyznačuje veľkým poprsím, širokými bokmi a výraznou líniou okolo pása, čo z neho robí nejproporcionálnejší a najžiadanejší typ ženskej postavy. Ženy, ktoré majú tento typ postavy, majú preto najväčšiu slobodu pri výbere svojho oblečenia, pretože vo väčšine strihov vyzerajú dobre. V roku 2021 môže pre nich byť zaujímavou voľbou ekologický trend, predstavovaný odevmi z prírodných tkanín vo farbách krajiny. Stojí za to vybrať napríklad ľanové košeľové šaty v olivovej alebo béžovej farbe, ktoré krásne zdôraznia pás. Dokonalé sú aj módne šaty s prelamovanými prvkami alebo so sexy výrezmi, ktoré zmyselne odhaľujú telo.

Módne šaty pre ženy s postavou typu hruška

V prípade postavy typu hruška je cieľom zdôrazniť štíhly pás a vyváženie úzkych ramien a malých pŕs s relatívne širokými bokmi a mohutnými stehnami. Na tento účel sa najlepšie hodia šaty s priliehavou hornou časťou a rozšírenú dolnou časťou. Skvelou voľbou v tejto sezóne bude najmódnejší korzet v kombinácii s voľnou a vzdušnou sukňou. Alternatívou môže byť romantický trend, tzn. nadýchané rukávy opticky rozširujúce ramená a volániky vo výške hrudníka.

Módne šaty pre ženy s postavou typu jablko

Dámy s postavou typu jablko by si mali vybrať šaty, ktoré skrývajú výrazné brucho a záhyby v páse a súčasne zdôrazňujú tvarované nohy. Veľmi dobrou voľbou budú voľné šaty v Boho štýle, ktoré efektívne odvádzajú pozornosť od problematických častí tela a zároveň poskytujú veľkú slobodu. Za pozornosť stoja tiež mikinové šaty, ktoré sú veľkým hitom, najmä u žien, ktoré počas lockdown pracujú z pohodlia domova.

Módne šaty pre veľmi štíhlu postavu

Štíhla postava je predmetom túžby mnohých žien, ale tie, ktoré ju majú, sa často sťažujú na nedostatok zmyselných kriviek. Módne šaty pre veľmi štíhle dámy by sa preto mali mierne opticky rozšíriť a zdôrazniť ženské tvary. Tento cieľ v ideálnom prípade sleduje okrem iného značkové oblečenie v zlatých alebo medených farbách, nafúknuté rukávy a veľké mašle rovnako ako etnické a orientálne potlače, najmä tie vo veľkých veľkostiach.

Módne šaty pre dámy plnších tvarov

Tie z Vás, ktoré by chceli vizuálne znížiť svoju hmotnosť, by mali stavať na nadčasový a zároveň v roku 2021 veľmi módny kontrast medzi čiernou a bielou farbou. Nemali by ste si však vybrať oblečenie, ktoré rozdeľuje postavu na polovicu, napríklad so svetlou hornou časťou a tmavú dolnou časťou.  Zvislé pruhy a stehy, ktoré opticky zoštíhlia telo, budú oveľa lepším riešením.