Mini, midi alebo maxi — aké šaty a sukne vám najviac pristanú?

Všimli ste si už, že nie každé šaty vám pristali, hoci sa vám páčil ich strih, farba aj vzor? Za týmto problémom sa najčastejšie ukrýva nevhodná dĺžka, ktorá nevytvára potrebný súlad s postavou. Ako teda vyberať, aby všetky vaše nové kúsky zvýraznili vašu krásu?

Komu pristanú minišaty

Mini šaty a sukne jednoznačne patria k dlhým a štíhlym nohám. Táto dĺžka pritiahne pozornosť na pekne tvarované boky, stehná i lýtka. Obuť si k nim pritom môžete elegantné lodičky, sandále aj tenisky. Ak však nemáte postavu modelky, nemusíte po mini dĺžke iba pokukávať. Mini šaty sú vhodnou voľbou aj pre nízke postavy. Stačí len zvoliť model so zvýrazneným vyšším pásom, ideálne v áčkovom strihu, vhodný bude tiež asymetrický strih.

Na svoje si prídu aj plnoštíhle dievčatá. Ak túžite vyskúšať mini, stačí zvoliť správne doplnky, ktoré vyvážia celkový dojem. K novým dámskym šatám si obujte letné čižmičky alebo poltopánky a vykročte sebavedome do ulíc. Obávate sa, že to aj tak nebude celkom „ono“? Pritiahnite pozornosť na výraznejší vzor dámskej sukne tak, že ju skombinujete s dámskym topom s jemnejším dizajnom. Takýmto spôsobom  vašu postavu opticky predĺžite.

Midi je univerzálna

Dĺžka, po ktorej môže bez obáv siahnuť väčšina žien, je midi. Je to preto, že vyvažuje všetky drobné aj viac viditeľné nedostatky postavy. Výborne v nej budú vyzerať štíhle aj plnšie ženy. Ak máte silnejšie nohy a štíhlejší pás, jednoznačnou voľbou by mali byť midi šaty ačkového strihu s opaskom, ktorý naň pritiahne pozornosť . Pristanú vám tiež midi sukne s vyvýšeným pásom. Dámy so peknou postavou si môžu vybrať viac priliehavý strih, ktorý dovolí vyniknúť ich krivkám.

Letné aj elegantné maxi šaty

Maxi šaty sú stálicou, ktorá sa stále vracia do popredia záujmov módnych návrhárov. Je to pre ich nenapodobiteľnú eleganciu, ktorou dýchajú spoločenské aj letné maxi šaty. O to viac, že pristanú každej žene. Môžu si ich bez obáv obliecť nižšie aj vyššie dámy. Modely z jemných materiálov v tejto dĺžke sú ideálnou voľbou do horúceho počasia v kombinácii s ľahkými sandálmi. Na spoločenské udalosti si môžete maxi šaty obliecť k lodičkám na podpätku. Vyššie ženy, ktoré nechcú opticky predlžovať postavu, môžu pokojne zvoliť nižšie podpätky. Veľmi pekne budú vyzerať tiež v modeloch s rozparkom.

Už ste našli tie najkrajšie šaty alebo sukňu práve pre vás? Bohatý výber vo všetkých dĺžkach nájdete na saticky.sk.