Máte skôr rada lodičky alebo tenisky?

Takmer každá žena, ktorej pracovný outfit pozostáva okrem iných vecí aj z lodičiek na opätku, sa po náročnom pracovnom dni teší nato, kedy príde domov a tento elegantný, ale často nepohodlný typ obuvi vyzuje. Hovoríme „takmer každá“ preto, že sa nájde pár výnimiek, ktoré na lodičky nedajú dopustiť. Dokonca v nich bezproblémovo šoférujú a chôdzu s vysokým opätkom majú zvládnutú tak, že ak by cestou z práce išli okolo atletickej dráhy, kľudne by si v nich „strihli“ aj šprint na 100m.

Nízky a hrubý opätok alebo poriadne ihličky?

 Ak patríte k tejto druhej kategórii, rozhodne zasluhujete obdiv. Lodičky síce stále sú zrejme najpopulárnejšou dámskou obuvou, ale skôr pre ich elegantný vzhľad a schopnosť zvýrazniť krásu nôh svojej nositeľky a nie preto, že by boli synonymom pohodlnosti.

Ešteže pri výbere lodičiek nie je ponuka obmedzená len na tie s vysokými ihličkovými opätkami, ktoré vám síce pridajú pekných pár centimetrov, ale chôdza v nich je častokrát výkon hodný medaily. Pokiaľ je pre vás dôležité hlavne pohodlie, noste lodičky s nižšími a hrubšími opätkami. Určite sa aj medzi nimi nájdu také, v ktorých budete vyzerať naozaj elegantne.

Tenisky už dávno nie sú len na šport

Ešte pohodlnejšou voľbou sú dámske tenisky. Pýtate sa ako sme prešli od elegantnej obuvi k teniskám? Tenisky totižto už dávno nemusíte obúvať len ak si idete zabehať alebo „zadrepovať“ do fitka. Veľa žien ich nosí k sukniam, či dokonca šatám.

Kombinujú tak elegantný a atraktívny vzhľad šiat, či sukne a príťažlivého topu a celodennú pohodlnosť, ktorú vašim chodidlám doprajú dobré tenisky. Zároveň tak ozvláštnite svoj outfit a otvoria sa vám nové možnosti pri kombinovaní svojich módnych kúskov. Tenisky sa totižto vyrábajú v rôznych štýloch s nespočetnými kombináciami vzorov a farieb.

Zdroj obrázka:

Autor: Africa Studio / Shutterstock.com