Máte radšej klasické kytice alebo trendy kvetinové boxy?

Kytica krásnych kvetov poteší zrejme každú ženu. Asi najväčšou „klasikou“ sú kytice z červených ruží,  ktorými páni obdarúvajú svoje vyvolené a predbiehajú sa pritom v tom, kto tej svojej podaruje kyticu z väčšieho množstva týchto asi najromantickejších kvetov.

Milovníčky klasiky rozhodne poteší kytica

Krásna kytica však nemusí byť zložená len z červených ruží. Aj v prípade, že ostaneme pri ružiach, je viac možností, ako len tie červené. Populárne sú aj kytice z bielych ruží alebo „kompromis“ medzi červenými a bielymi, ružové.

Biele ruže sú obzvlášť vhodné na kombinovanie s ostatnými farbami. Či už s ružovými pre „princeznovsky“ vyzerajúcu kyticu, alebo kombinácia bielych a červených ruží, ktoré spolu tvoria nádherný kontrast. Ruže okrem toho, že sa dajú dobre kombinovať v rámci farieb, skvelo zapasujú aj do kytice, ktorá bude zložená z viacerých druhov kvetov.

Ak chcete niečo netradičnejšie, kvetinové boxy sú pre vás

Čoraz populárnejšie však začínajú byť aj takzvané kvetinové boxy. Tie bývajú plné čerstvých a voňavých kvetov. Ako sa vlastne o kvety v takomto boxe stará? Je to jednoduché. Len zhruba každý druhý alebo tretí deň dolejete cez stredovú časť trochu studenej vody a máte istotu, že kvetinový box si svoju krásu udrží čo najdlhšie.

Čo sa týka zloženia kvetov, sú kvetinové boxy na tom prakticky rovnako ako „klasické“ kytice. Najobľúbenejšie sú boxy z ruží rôznych farieb alebo ich kombinácií, odlišujúce sa veľkosťou boxu, ktorá samozrejme ovplyvňuje aj to, koľko kvetov sa do boxu zmestí. To však záleží aj od veľkosti hláv kvetov.

Kvetinový box môže byť doplnený napríklad aj o nejaké sladké potešenie. Ak vás váš partner alebo prípadný tajný ctiteľ takýmto boxom obdaruje, zaručene poteší nielen vaše oči pohľadom na krásne kvety, ale aj vaše chuťové poháriky, ktoré si pochutnajú na sladkom pokušení.

Zdroj obrázka:

Autor: 4 PM production / Shutterstock.com