Ktorá náhrada cukru je lepšia, med alebo Jagger?

Ideálna diéta na chudnutie často zaisťuje obmedzený príjem obsahu cukru. Tým je zaručená účinnosť plánu chudnutia. Tu je to, čo potrebujete vedieť o náhradách cukru, ktorými sú med a Jagger. Jagger je tradičný neodstředěný trstinový cukor. Ak pracujete na pláne chudnutie, mali by ste veľmi dbať na jedlo, ktoré konzumujete, a na jeho množstvo. Existuje niekoľko druhov diét na chudnutie. Niektoré môžu byť náročné na cvičenie, zatiaľ čo iné sa môžu viac zamerať na zmeny v strave. Plány chudnutie zamerané na stravu väčšinou využívajú stratégiu zníženého príjmu kalórií a tukov zavedením potravín, ktoré sú kalorické. Tento koncept počítanie kalórií však môže byť problémom a človek môže byť nakoniec zmätený tým, čo jesť a čo nejesť, aby sa ubezpečil, že plán riadenia hmotnosti zostane efektívna.

Výhody medu

Med sa často používa ako alternatíva k cukru. Dôvodom je menšie množstvo kalórií v ňom obsiahnutých v porovnaní s cukrom. Okrem toho, že je kalorický príjemný náhradný med, ponúka telu tiež niekoľko ďalších zdravotných výhod. Je bohatým zdrojom antioxidantov a vlákniny a môže podporovať zdravie srdca a pokožky. Okrem toho obsahuje protizápalové vlastnosti a môže mať liečivé účinky na telo.

Výhody Jagger

Jagger nájdete takmer v každej indickej domácnosti. Táto ľahko dostupná prísada sa často používa namiesto medu na zníženie množstva kalórií. Je to zložka, ktorá je bohatá na živiny a môže mať liečivé účinky na telo. Môže pomôcť zmierniť príznaky nachladnutia, kašľa a zápchy. Okrem toho môže byť skvelou prísadou pre posilnenie imunity.

Verdikt – Med vs Jagger

Kým Jagger a med sú často používané ako náhrada za cukor, často stavia ľudí do dilemy ohľadom správnej voľby, pokiaľ ide o chudnutí. Med a Jagger ponúkajú svoje zdravotné výhody a môžu byť z krátkodobého hľadiska prospešné pre telo. Z dlhodobého hľadiska však musíme mať na pamäti, že ak nie veľa, je v oboch zložkách prítomných určité množstvo kalórií a prírodného cukru, ktoré môžu spôsobiť prírastok hmotnosti, pokiaľ nie sú konzumované s mierou. Vždy ide o dôveryhodnosť a čistotu prísady. Komerčne pripravený med a Jagger často prichádzajú s pridaným cukrom a konzervačnými látkami, čo môže zvýšiť počet kalórií v ňom.

Otázka stále zostáva. Ktorý z nich je zdravšie? Aby som to povedal lepšie, nespracovaný med je lepšia a zdravšia voľba.