Jednoduché spôsoby, ako zlepšiť svoju náladu

Život je plný vzostupov i pádov. Občas nemáme žiadnu kontrolu nad udalosťami, ktoré spôsobujú, že sa cítime zle, ale tieto stresory sa časom hromadia. Stres je súčasťou života, a hoci je jeho časť dobrá a robí život zaujímavým, preťaženie môže z dlhodobého hľadiska ovplyvniť našu duševnú pohodu. Stres môže byť fyzický (trauma, choroba, životné prostredie a ďalšie), psychický (súvisiace s emóciami, ako je hnev, frustrácia, žiarlivosť) alebo aj psycho-sociálne (vyplývajúce zo vzťahov s ostatnými) alebo psycho-duševné (odpojený od základných presvedčenia ). Treba bojovať so stresom a zlou náladou o najskôr a poradíme si spôsoby, ako na to.

Slnečné žiarenie

Ľudské telo potrebuje dávku vitamínu D a ten TEU dodáte, keď budete vystavení slnečným lúčom. Aby ste mali dostatok vitamínu D, je potrebné byť na slnku aspoň 5-30 minút denne.

Obklopte sa zeleňou

Dôležitý je kontakt s prírodou, dnejte na to, a by ste úravidelně chodili do prírody a boli obklopení zeleňou. Dokonca aj v domácnosti je vhodné mať okolo seba dostatok rastlín.

Smejte sa

Základom dobrej nálady je aj dostetek smiechu. Smiech pomáha zlepšiť stav mysle. Aby ste sa smiali, je potrebné sa stýkať s blízkymi a tiež napříkald sledovať seriály a komédie, ktoré vás donútia sa usmiať.

Viac sa hýbte

Dostetek pohybu udrží energiu vo vašom tele. Budete cítiť menej napätia a budete menej unavení. Dbajte a to, aby ste sa hýbali každý deň. Najlepšie je šport, ale pomôže aj prechádzka.

Jedzte správne jedlo

Aby ste si udržali dobré duševné zdravie, je potrebné konzumovať vhodné potraviny, ktoré majú vyvážené množstvo vitamínov a minerálov. Dôležité je najmä železo, vitamín D a vitamíny B (predovšetkým B6 a B12).