Jeden kúsok oblečenia, ktorý dodá každému outfitu dávku elegancie

Ak patríte medzi ženy, ktorých práca alebo iné aktivity vyžadujú pravidelné obliekanie sa s určitým štýlom a nemôžete si dať na seba len pohodlné oversized tričko a obľúbené pestrofarebné legíny, určite ste už rozmýšľala nad tým, ako sa obliecť pohodlne, ale zároveň s určitou dávkou elegancie. Ak to na vás sedí, máme pre vás jeden tip.

Saká už dávno nie sú len pre pánov

Je to jednoduché, obohaťte svoj šatník o saká. Aj keď pri sakách si človek predstaví skôr pánsku módu, patria aj medzi dámske oblečenie. A prečo by dámske saká nemali chýbať vo vašom šatníku?

Nielenže aj z jednoduchého outfitu zázračne spravia outfit o triedu elegantnejší, čo sa hodí práve v tom spomínanom prípade, že sa potrebujete obliekať elegantne, ale chcete si užiť aj istú dávku pohodlia. Zároveň dokáže vhodne zvolené sako zakryť prebytočné kilogramy a zamaskovať nedostatky. A ak ste naopak hrdá na svoje krivky a chcete to ukázať? Správnym výberom saka ich môžete naozaj zvýrazniť.

Základom je pohodlný materiál a strih hodiaci sa k vašej postave

Ak potrebujete aspoň opticky ubrať nejaké tie nešťastné kilogramy alebo ste nižšieho vzrastu a chceli by ste vyzerať vyššia, predĺžené sako je to, čo hľadáte. Pre zakrytie nedostatkov poslúžia aj v súčasnosti obľúbené oversized dámske saká, ktoré sú robené tak, že mierne pripomínajú tie pánske.

Naopak, pre dámy, ktoré majú ideálnu postavu a chcú, aby to bolo vidieť, nech si oblečú čokoľvek, sú vhodné saká z jemne padavého a poddajného materiálu. Tie síce kopírujú postavu len zľahka, lebo veď stále hovoríme o sakách a nie o nejakých obtiahnutých topoch, ktoré zvýraznia každú vašu krivku, ale aj to stačí na to, aby bolo na vás vidieť, že pod tým novým štýlovým sakom ukrývate postavu modelky, či fitnesky.

Nech už je vaša postava akákoľvek, okrem vhodného strihu nezabúdajte ani na materiál. Ten by mal byť nielen kvalitný, aby vám sako vydržalo, ale aj pohodlný. Veď predsa chcete sakom dodať dávku elegancie pohodlnému zvyšku outfitu, tak by nemalo z neho spraviť outfit nepohodlný.

Zdroj obrázka:

Autor: indira’s work / Shutterstock.com