Ideálne interiérové doplnky pre každú domácnosť

Pýtate sa o akých doplnkoch je reč? No predsa hovoríme o závesoch a záclonách. Jednoduché alebo zložitejšie prevedenia vedia veľmi pekne spríjemniť vaše chvíle v obľúbených miestnostiach vášho domu. Dodávajú súkromie, chránia pred prienikom slnečných lúčov alebo chladu. Aké záclony a závesy trh ponúka a v čom spočíva ich čaro? O tomto všetkom si povieme v našom článku.

Záclony zdobia príbytok už po stáročia

Viete o tom, že za záclony sa považovali kúsky kože zavesené na otvoroch všelijakých príbytkov už v praveku? Od nepamäti mal človek potrebu chrániť sa pred nepriaznivými podmienkami prostredia, potreboval súkromie alebo sa tým určovalo spoločenské postavenie v minulosti. Tak ako sa menilo ich prevedenie, zdokonaľovali sa aj materiály a záclony slúžili aj ako dekoračný prvok okien domova. Dnes je na trhu veľký počet rôznorodých materiálov a ich kombinácií, dĺžok, spôsobov uchytenia i motívov a farieb. V bytovom textile vám radi poradia, ktoré materiály sú dnes v móde a aký sa vám hodí do okna. Stačí zadať parametre aké potrebujete, aby vás výber spĺňal všetky vaše požiadavky. Dlhšie záclony sa hodia do tzv. francúzskych okien, tie kratšie napríklad aj do kuchynského okna napr. s motívom jabĺčok.

Závesy a ich magická sila

Závesy na rozdiel od záclon disponujú hustejším vláknom a niektoré nesú v sebe termoizolačnú funkciu. Taktiež tak ako pri záclonách, tak aj pri závesoch postupujte podľa plánu, ktorý ste si určili. Viete akú farbu potrebujete, aký spôsob uchytenia preferujete alebo ste si istý konkrétnym motívom? Na rôznych e-shopoch alebo v kamenných predajniach predostrite váš návrh a budete prekvapení aké všelijaké závesy sú dostupné. Jednoznačne stavte na svoj vkus a keď sa neviete rozhodnúť medzi niekoľkými motívmi, odfoťte si ich alebo požiadajte o vzorku látky a prirovnajte si ich k nábytku alebo k miestnosti ako takej. Rýchlo zistíte čo sa vám najviac hodí a môžete príslušnej pobočke zadať objednávku. Závesy dodajú miestnosti pompéznosť a útulnosť zároveň. Dlho s ich kúpou neotáľajte.