Hľadáte pekné spoločenské šaty? Pomôžeme vám ich vybrať

Každá žena chce pri akejkoľvek príležitosti vyzerať oslnivo. Obzvlášť pri spoločenských udalostiach si to situácia priam vyžaduje. Keďže sa blíži obdobie stužkových slávností a plesov a máte v pláne niektorú z týchto významných udalostí absolvovať, pomaly by ste sa mali obzerať po nových spoločenských šatách.

Ak hľadáte pekné spoločenské šaty, pomôžeme vám ich vybrať.

Dlhé alebo krátke spoločenské šaty?

Ako prvú vec, čo by ste si mali ujasniť skôr, ako začnete vyberať spoločenské šaty, je dĺžka šiat. Pekné spoločenské šaty nájdete nielen medzi krátkymi spoločenskými šatami, ale aj medzi dlhými. Krátke spoločenské šaty si vyberajú väčšinou dievčatá a mladé ženy, avšak vôbec sa ich nemusia báť aj ženy v stredných rokoch.

Pri výbere dĺžky treba zohľadniť najmä postavu. Ak máte širšie boky, môžete si dovoliť trebárs aj krátke spoločenské šaty, avšak odporúčame skôr šaty áčkového strihu. Takýto strih ocenia aj ženy po pôrode. Ak potrebujete zvýrazniť svoje nohy, odporúčajú sa dlhé šaty, ktoré majú sukňu dlhú a padavú.

Farebné prevedenie 

Či už hľadáte moderné šaty na stužkovú, alebo moderné spoločenské šaty na ples, či svadbu, okrem dĺžky šiat vyberajte aj farebné prevedenie hodiace sa k vašej pokožke a farbe vlasom. Ženy s tmavými vlasmi by mali vyberať spoločenské šaty z týchto farieb – slivkovej, staroružovej, tmavozelenej, či marhuľovej. Svetlovláskam odporúčame vyberať smaragdové, žlté, biele, zlaté, svetlofialové, či bledomodré šaty.

Aké modely šiat odporúčame?

Ak hľadáte pekné spoločenské šaty, možno vás oslovia niektoré z našich typov. Veľmi pekne ukážu na postave dlhé šaty na tenké ramienka, ktoré sú zdobené jemnými trblietkami a majú dlhú padavú sukňu. Pre plnoštíhle dámy odporúčame trendy midi šaty s výraznými volánmi na rukávoch a s véčkovým výstrihom vpredu a vzadu. Dievčatá na stužkovej ocenia napríklad aj veľmi obľúbené dvojdielne šaty. Ak idete na svadbu, očarte spoločnosť peknými tylovými šatami s viazaním okolo krku.

Zdroj obrázka:

Autor: Alex Volot / Shutterstock.com