Čo si obuť k šatám na základe ich dĺžky?

Módne trendy sa menia, ale to neznamená, že sa menia aj všetky druhy oblečenia v dámskych šatníkoch. Napríklad šaty do ženského šatníka patria prakticky od nepamäti a neočakáva sa, že by sa to malo meniť.

Aj k mini šatám nájdete vhodnú obuv na každú príležitosť

Obľúbené dámske šaty za svoju nehynúcu popularitu vďačia aj tomu, že v priebehu rokov uzrelo svetlo sveta množstvo rôznych strihov, dĺžok a samozrejme aj farieb a vzorov šiat. Každá žena si tak môže poľahky nájsť vhodné šaty takmer na každú príležitosť.

Keď už si šaty vyberiete, stále však musíte doriešiť jednu zásadnú otázku. Čo si k nim obuť? Ak je to pre vás večná dilema, ste na správnej adrese. Pozrieme sa totižto na to aká obuv sa hodí k rôznym šatám podľa ich dĺžky.

A keďže je leto a už sme zažili aj vlnu horúčav, pri ktorej sme čo najviac oblečenia „zahadzovali“, začneme mini šatami. Keďže tie v najväčšej miere odhaľujú nohy, ideálne budú vyzerať v spojitosti s topánkami na podpätku. Lodičky alebo sandále tak budú priam dokonalé. Avšak, ak hovoríme o mini šatách na každodenné nosenie, tu predsa len budete potrebovať v prvom rade niečo pohodlné. Siahnite preto po šľapkách, prípadne členkových čižmách, či workeroch.

Pri dlhších šatách berte do úvahy aj svoju výšku 

No vidíte, nájsť správne topánky k mini šatám vôbec nie je zložité. Platí to však aj pre midi šaty? Pri nich si je potrebné dávať pozor na prípadné optické skrátenie postavy. Ak patríte medzi vysoké, či aspoň stredne vysoké dámy, nebudete mať problém ani v kombinácii s teniskami. Ak ste však nižšia, zvoľte topánky s podpätkom. Ak sa chcete podpätku vyhnúť a taktiež si obuť tenisky, prípadne workery, zvoľte šaty s rozparkom, ktorý počas chôdze opticky predĺži vaše nohy.

Podobne sú na tom aj maxi šaty. Keďže tie zväčša nosíme na slávnostnejšie príležitosti, dilema sa tu často stráca a rovno siahame po lodičkách, či sandáloch na opätku. Čo však maxi šaty a každodenné nosenie? Vysoké dámy nemajú problém a kľudne si môžu obuť aj espadrilky, či šľapky. Nižšie dámy sa však v tomto prípade podpätkom nevyhnú.

Zdroj obrázka:

Autor: Moustache Girl / Shutterstock.com