Čo sa môže stať vašej pokožke, ak kávu úplne opustíte

Je známe, že kofeín  prospieva pokožke a je nevyhnutnou súčasťou mnohých výrobkov starostlivosti o pleť. Ale šálka kávy môže vnútorne poskytnúť dôležité stopové prvky a môžu ovplyvniť váš vzhľad mnohými prekvapivými spôsobmi. Väčšina z nás si niekedy v živote myslela, že sa vzdá kávy. Ukázalo sa ale, že vaša pokožka vám asi nebude ďakovať za to, že ste kávu úplne vystrihli.

Môžete dostať viac vyrážok

Káva má antioxidačné a silné protizápalové vlastnosti, ktoré prospievajú vašej pokožke. Pravidelné pitie kávy môže podľa štúdie pomôcť znížiť zápal, ktorý môže spôsobiť akné na tvári. Môže tiež znížiť hyperpigmentáciu kože, ktorá súvisí so zápalom.

S celulitídou bude ťažšie bojovať

Antioxidanty v káve tiež pomáhajú znižovať vzhľad „pomarančovej kôry“. Kofeín spôsobuje rozšírenie krvných ciev pod kožou, čo zlepšuje celkový prietok krvi. To zase môže znížiť výskyt celulitídy.

Môže sa u vás vyskytnúť viac pigmentácie

Šálka kávy denne môže pomôcť chrániť vašu pokožku pred fotostarnutím. Mnoho stopových prvkov v káve, napríklad kyseliny chlorogénové, pomáha  znižovať výskyt pigmentovaných škvŕn.

Tmavých kruhov sa zbavíte ťažšie

Káva vám tiež môže pomôcť zabudnúť na tie nepoddajné tmavé kruhy pod očami. Kofeín ovplyvňuje cievy, ktoré prispievajú k tmavým kruhom, čo ich robí menej viditeľnými.

Vaša pokožka môže starnúť rýchlejšie

Aj keď je pravda, že nadmerné pitie kávy môže vašu pokožku dehydratovať, ale tiež ju môže chrániť pred poškodením slnkom. Skupina vedcov skúmala viac ako 100  žien a zistili, že konzumentky kávy majú podstatne menšie šance na vznik slnečných škvŕn.

Boj s ružou môže byť ťažší

Rosacea je veľmi časté ochorenie kože. Môže to vyzerať ako malé hrčky podobné akné, ktoré sú vlastne malými krvnými cievami pod povrchom kože. Pitie niekoľkých šálok kávy denne môže podľa výskumu zabrániť ružienke. Aj pitie iba jednej šálky alebo 2 denne môže pomôcť chrániť pokožku pred ružou.