Chýba vašej firme ešte niečo? Patentoid vám môže pomôcť

Začali ste podnikať, v pote tváre ste si vydobyli vlastnú značku a konečne sa vám začína dariť… Ale stále máte pocit, že vášmu podnikaniu niečo chýba. V skutočnosti máte pocit, že nemáte žiadnu istotu. Obávate sa, že niekto skopíruje vaše výrobky alebo služby alebo si privlastní vašu značku. S týmito problémami vám môže pomôcť Patentoid – tým, že vám zabezpečí registráciu ochrannej známky, ktorá je najlepšou právnou ochranou vašej značky.

Ako to funguje

Štandardný postup prihlasovania ochrannej známky je podanie žiadosti na Úrade priemyselného vlastníctva, kde musíte vyplniť formulár žiadosti a splniť všetky formality. Nebudeme nič zastierať – je to pomerne náročný proces a tí, ktorí nemajú radi papierovanie, z neho nebudú príliš nadšení. Dobrou správou však je, že existuje spoločnost, ktoré sa špecializujú na registráciu ochranných známok – napríklad Patentoid. Vďaka svojim bohatým skúsenostiam dokážu zaregistrovať vašu ochrannú známku bez zakopnutia, a to nielen na Slovensku, ale kdekoľvek na svete, kde sa chcete presadiť so svojím podnikaním. Ďalšou nespornou výhodou je, že s Patentoid môžete celý proces vybaviť online – takže žiadne cestovanie, žiadne finančné ani časové straty. Stačí vyplniť online formulár, poslať splnomocnenie, zaplatiť za objednávku a všetko ostatné je už na každom inom.

Nenechajte sa odradiť cenou

Pre niektorých podnikateľov môžu byť náklady na registráciu ochrannej známky prekážkou. Tá sa môže pohybovať v stovkách eur (v závislosti od územia, na ktorom si chcete ochrannú známku zaregistrovať). Určite sa však oplatí túto sumu investovať, pretože vám môže ušetriť veľa nepríjemných problémov v budúcnosti. A ak predsa len nechcete minúť žiadne peniaze navyše, môžete využiť dotáciu na ochrannú známku, s ktorou vám môže pomôcť aj Patentoid.
Teraz už teda neexistujú žiadne prekážky, ktoré by vám bránili v tom, aby ste si užívali svoje podnikanie bez obáv z krádeže značky.