Chcete byť krásna? Pite kávu. Prečo? To sa dozviete v tomto článku

Káva je pre mnohých ranný „nakopávač“, bez ktorého skrátka nevedia fungovať na 100% a tak každý ich pracovný deň začína šálkou kávy. Patríte medzi týchto ľudí? 

Šálka kávy spomaľuje prejavy starnutia 

Keď spomíname prácu, káva má aj socializačný aspekt, keďže kávovar je obľúbeným miestom neformálnych stretnutí medzi kolegami. Taktiež patrí medzi obľúbené firemné darčeky. Káva vás však nielen dobije dávkou energie, ktorá vám pomôže zvládnuť nástrahy dňa, ale môžete vďaka nej aj lepšie vyzerať. Ako je to možné? 

V prvom rade nám káva pomáha udržať si dlhšie mladistvý vzhľad. Pri pražení kávových zŕn sa totižto uvoľňujú antioxidanty, ktoré potom pri jej pití zachytávajú škodlivé voľné radikály. Stačí tak jedna šálka kávy dopoludnia a tieto antioxidanty spomalia prejavy starnutia. Ak teda chcete, aby vám na základe vášho vzhľadu nikto nevedel uhádnuť skutočný vek, pite kávu. 

Samotné pitie kávy z vás fitnesku nespraví, ale pomôcť vám k tomu môže 

Ak vás už vyššie uvedené prinútilo objednávať kvalitnú kávu z eshopu, to ešte nie je všetko. Chcete postavu fitnesky? Samozrejme, musíte poctivo cvičiť, dávať si pozor na to, čo jete a naviac piť kávu. 

Čo má káva spoločné s budovaním dokonalej postavy? Stimuluje spaľovanie tukov, takže pri cvičení sa budete nadbytočného tuku zbavovať rýchlejšie. Taktiež obmedzuje chuť do jedla, čo vám pomôže počas „krízových“ dní, keď budete mať chuť zjesť celú chladničku. 

A keďže sme kávu v úvode označili za „nakopávač“, vyplýva z toho ďalšia výhoda v súvislosti s cvičením. Káva dokáže navýšiť váš výkon a tak budete môcť vďaka nej absolvovať intenzívnejšie tréningy, čo prispeje k efektívnejšiemu a rýchlejšiemu dosiahnutiu vašich cieľov. Veď povedzte, nemáte po káve pocit, že dokážete lámať závažia holými rukami? 

Zdroj obrázka: 

Autor: Olena Yakobchuk / Shutterstock.com