Ako nepodceniť starostlivosť o pokožku?

Každá žena chce aj s pribúdajúcimi rokmi vyzerať stále mlado. Niektorým sa to darí, niektorým zase nie. Aby ste však aj s pribúdajúcimi rokmi vyzerali stále mlado, nesmiete podceniť starostlivosť o pokožku.

Ako teda nepodceniť starostlivosť o pokožku a mať krásnu a zdravú pokožku aj s pribúdajúcimi rokmi? 

Chráňte ju pred UV žiarením

Či už v zime na horách, alebo v lete počas letných horúčav je nutné chrániť pokožku pred UV žiarením. Používaním krémov s vyššími UV faktorom predídete vzniku pigmentových fľakov, strate elasticity a ochránite ju pred spálením. Každé jedno spálenie počas leta si pokožka veľmi dobre pamätá a potom sa vám to vráti v zrelšom veku. Pokožka už nebude taká pružná, bude fľakatá.

Chráňte pokožku pred UV žiarením a používajte kvalitné ochranné krémy. V rizikovom čase v lete sa vyhýbajte priamemu slnku. Vyhýbať by sme sa mu mali v časovom rozmedzí medzi 11:00 a 15:00.

V letných mesiacoch dávajte pozor aj na nárty. Tie sú vystavené slnku a vzhľadom na to, že pokožka je na nich jemná, môže sa rýchlo spáliť.

Pri natieraní si nezabúdajte skontrolovať aj nechty. Najmä v lete, kedy chodíme po aquaparkoch, či kúpaliskách môže hroziť, že sa nám na nechtoch na nohách objaví mykóza. 

Nezabúdajte na hydratáciu

Ak nechcete podceniť starostlivosť o pokožku, okrem ochrany pred UV žiarením je dôležité pokožku hydratovať. V každom ročnom období je potrebné pokožku hydratovať. O to viac ale v letnom období a počas zimy.

Používajte kvalitné hydratačné krémy pre váš typ pokožky. V zime odporúčame pleťové krémy pre suchú pokožku. Vždy sa natierajte po osprchovaní a aby sa vám v zime pokožka nevysušovala, nepúšťajte si príliš horúcu vodu. Práve ona môže spôsobiť extrémne vysúšanie pokožky.

Pri hydratácii si môžete všimnúť aj kožné výrastky. Ak si nájdete na pokožke malé kožné výrastky, nemusíte sa báť, je možné ich odstrániť. Ide o estetický zákrok, ktorý sa dá zrealizovať bez najmenších problémov.

Zdroj obrázka:

Autor: RomarioIen / Shutterstock.com