Ako dosiahnuť zdravé prostredie doma a vo verejných priestoroch?

O zdravom životnom prostredí sa veľa hovorí v zmysle životného prostredia ako prírody, respektíve miest, v ktorých sa pohybujeme. Celosvetová pandémia však priniesla do povedomia aj životné prostredie v zmysle našich domácností. Veľa ľudí sa tak začalo zaujímať o to ako mať čo najzdravšie prostredie práve doma.

Čistička vzduchu je vhodná nielen pre alergikov

To spôsobilo, že aj z čističky vzduchu, ktorú mal pred pandémiou doma len málokto, sa stal veľmi žiadaný tovar. Tie sú vhodné hlavne pre alergikov, prípadne pre majiteľov domácich zvierat. Vďaka 3-zložkovej filtrácii skladajúcej sa z True HEPA filtra, prelaminárneho filtra a karbónového filtra odstraňuje čistička zo vzduchu prach, peľ, zvieracie alergény, cigaretový dym, baktérie a vírusy, spóry plesní, organické chemické látky a rôzne pachy.

Naviac vytvára záporné ióny, vďaka ktorým sa nečistoty vo vzduchu rozkladajú už na molekulárnej úrovni. Vzduch vo vašej domácnosti tak bude sviežo „nabitý“ podobne ako ovzdušie v prírode.

Aby boli verejné priestory bez baktérií, či vírusov

Ďalším prístrojom na zabezpečenie zdravého prostredia je aj UV sterilizátor. Tie ale nájdu využitie skôr v zdravotníctve a v priemysle, v hoteloch, reštauráciach, kanceláriách a iných pracoviskách a samozrejme v ďalších verejných priestoroch.

UV sterilizátory pomocou baktericídneho krátkovlnného ultrafialového žiarenia účinne sterilizujú vzduch, tekutiny a rôzne povrchy. Počas tohto procesu sa však v miestnosti nesmie nachádzať žiadny živý organizmus, takže okrem osôb ani zvieratá, či rastliny.

Preto sa využívajú hlavne vo verejných priestoroch v čase, keď tam nikto nie je. Pomocou emitovaného UVC žiarenia vysokej intenzity spoľahlivo ničia väčšinu baktérií, vírusov, pliesní a iných mikroorganizmov.

Zdroj obrázka:

Autor: Yuttana Jaowattana / Shutterstock.com