Aká je najlepšia prevencia chrípky?

Aj napriek tomu, že chrípkové obdobie nastáva vo väčšine prípadov až v období jesene, môže nás postihnúť kedykoľvek. Toto ochorenie má rýchly nástup. Okrem iného, pre chrípku sú typické vysoké teploty, bolesti svalov, únava a celková slabosť. Aby ste všetkým týmto nepríjemným príznakom predišli, prinášame vám tipy na účinnú prevenciu.

Chrípka sa považuje za jednu z najčastejších respiračných ochorení. Ide o infekciu, ktorá sa prenáša kvapôčkovou formou, ako napríklad kýchnutím, znečistenými rukami či zakašľaním. Chrípka je vysoko nákazlivá a je nebezpečná najmä u starších ľudí. Pri neliečení môže dôjsť až k zápalu pľúc či, dokonca, úmrtiu. Aká je najlepšia prevencia proti tomuto ochoreniu?

Extra C s postupným uvoľnovaním ako skvelý pomocník

Prírodné produkty sú známe po celom svete. Je ich čoraz viac a ľudom skutočne pomáhajú. Jeden z najúčinnejších vitamínov je Extra C s postupným uvoľnovaním. Používa sa v boji proti chrípke, pri bolestiach hlavy a taktiež pri dýchacích ťažkostiach. Obsahuje vitamín C v kapsliach, ktoré sa uvoľňujú postupne. Krása a zdravie sa tak stáva obľúbeným odvetvím, prinášajúcim neustále tie najnovšie inovácie.

Základom je dostatok vitamínov

V boji proti chrípke výborne pomáhajú vitamíny. Tie, okrem iného, posilňujú imunitu človeka a vy tak budete lepšie zvládať prípadný priebeh ochorenia. Vitamíny sú v dnešnom svete, takpovediac, drahokamy. Odporúčame vám preto konzumovať dostatok ovocia, zeleniny a strukovín. Vitamíny lze dostať, samozrejme, aj vo forme ako doplnky stravy.

Podstúpte očkovanie

Každý človek má na očkovanie iný názor. Je to vaše zdravie a vy máte právo slobodne sa rozhodnúť. Očkovanie však tiež patrí medzi účinnú prevenciu tohto ochorenia. Okrem iného, dnes ho už všetky zdravotné poisťovne v plnej sume preplácajú. Telo si vytvorí protilátky a v prípade nákazy sa bude vedieť účinne brániť.