Ak chcete začať podnikať, toto je najjednoduchší spôsob založenia s.r.o.

Seriózne sa zaoberáte tým, že začnete podnikať? Ak máte premyslený podnikateľský plán, tak prečo nie. Samozrejme, vašim prvým krokom musí byť založenie vlastnej spoločnosti. Chcete návod ako na to? Tak na ten zabudnite, máme pre vás lepšiu radu.

Nechajte to na druhých

Ak ste naozaj len krôčik od toho, aby ste začali samostatne podnikať, určite viete, že reálne prípravy na tento krok sú oveľa rozsiahlejšie a nezahŕňajú len vybavovačky okolo zakladania s.r.o. Preto sa aj na tomto úplnom začiatku hodí každá pomoc. Napríklad aj s tým zakladaním s.r.o.

Najjednoduchšie založenie s.r.o. totižto spočíva v tom, že si vlastnú s.r.o. necháte založiť sprostredkovane. Ušetríte si tak čas a starosti s týmto úkonom a budete sa môcť venovať ďalším prípravám na podnikanie. Veď určite budete mať toho dosť.

Všetko budete mať vybavené bez námahy

Ako sprostredkované založenie s.r.o. prebieha? Najskôr vás bude čakať bezplatná konzultácia, pri ktorej vám na základe vašich predstáv a potrieb bude odporúčaná najvhodnejšia štruktúra vašej novej s.r.o. a predmety podnikania. Samozrejme, ak budete mať akékoľvek otázky ohľadom založenia s.r.o., budú zodpovedané tiež.

A potom to už budete môcť nechať na pracovníkov, ktorí vypracujú všetky potrebné dokumenty pre založenie s.r.o., pripravia a podajú návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra (a následne preberú výpis) a tiež zaregistrujú vašu spoločnosť na daňovom úrade k plateniu dane z príjmu, prípadne aj k ďalším daniam, ak to budete požadovať. Celý tento proces zvyčajne netrvá viac ako 2 týždne. Na jeho konci vám budú odovzdané všetky dokumenty a môžete začať podnikať.

K založeniu s.r.o. si môžete objednať aj doplnkové služby, napríklad správu elektronickej dátovej schránky, či prenájom lacného virtuálneho sídla s možnosťou prenájmu zasadacích miestností. Virtuálne sídlo je obzvlášť užitočné pre začínajúcich podnikateľov a tým pádom aj pre vás. Ak teda nepotrebujete na svoje podnikanie už od začiatku reálne priestory.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Stock.adobe.com