5 záludných návykov, ktoré vám dávajú lupiny

Niekedy, keď sa snažíte zbaviť lupín, môžete robiť niečo, čo ich len zhoršuje. Môžete si napríklad umývať vlasy príliš často alebo príliš zriedka. A spôsob, akým si vlasy čistíte, môže tiež zmeniť.

Vlasy šampónujete príliš zriedka alebo príliš často

Keď si vlasy umývate zriedka, kožný maz sa hromadí na pokožke hlavy a spolu s potom vytvára dokonalé prostredie pre vznik lupín. Na druhej strane by sa šampón nemal používať ani každý deň. Budete odstrániť všetky esenciálne oleje z pokožky hlavy , ktoré je potrebné živená a silný, a budete sušiť ju von. Špecialisti odporúčajú šampónovať si vlasy každé dva alebo tri dni, aby sa predišlo všetkým týmto problémom.

Nepoužívate kondicionér

Keď vlasy šampónujete, odstránite ich tiež prirodzený maz, okrem nečistôt a iných zvyškov. Ten maz je potrebné doplniť a to je to, čo kondicionéry robia. Dodávajú vašim vlasom vitamíny a živiny, zvyšujú lesk a objem vlasov a tiež zabraňujú nadmernému vysušovaniu.

Máte citlivosť na prírodnú pleseň vašich vlasov

Lupiny sú spôsobené premnožením huby malassezia, ktorá tiež spôsobuje problémy s akné. Každý z nás ho má na svojej pokožke, ale niektorí ľudia majú tendenciu mať mastnejšiu pokožku hlavy ako iní, pretože táto droždie sa živí kožnými olejmi. Tak sa objavia lupiny. A hoci sa lupiny nedajú vyliečiť, dajú sa ovládať.

Nespláchnete poriadne

Po opláchnutí môžete na pokožke hlavy zanechať zvyšky, ktoré by mohli byť dokonalým prostredím na reprodukciu lupin, a to vďaka tejto bežnej plesni, ktorú všetci máme na pokožke. Ak je na pokožke hlavy príliš veľa nečistôt a oleja, môže malassezia nadmerne rásť a spôsobiť lupiny alebo dokonca seboroickú dermatitídu, čo sú silné lupiny.

Nestriedate šampóny alebo nepoužívate konkrétny šampón proti lupinám

Bežné šampóny na trhu môžu kvôli čistiacim prostriedkom, ktoré obsahujú, spôsobiť podráždenie pokožky hlavy a lupiny. Nájdenie správneho šampónu môže chvíľu trvať, ale striedanie niekoľkých druhov počas cesty vám môže pomôcť zbaviť sa lupin. Môžete tiež použiť šampón, ktorý je špeciálne vyrobený proti lupinám, existujú rôzne varianty podľa liekov, ktoré obsahujú.