5 vecí, ktoré nepatria do spálne

Každý človek trávi vo svojich spálňach asi 1/3 svojho života (alebo aj viac), preto by mal byť vo vnútri príjemne vyzdobený. Určite ste tento pocit už zažili, keď ste vošli do hotela a pomysleli si: „Páni, ako to vôbec urobili?“ Môžeme vám pomôcť, aby ste sa takto cítili stále, keď ste doma.

Purpurová, červená a biela farba

Farby majú  vplyv na náladu a správanie ľudí. Vďaka správnej farbe je možné presvedčiť nás, aby sme si niečo kúpili, aby sme sa cítili bezpečne alebo aby sme sa cítili nervózne. Farby v našich spálňach nám teda hovoria, ako sa máme cítiť.

Tlmené farby nám pomáhajú cítiť sa uvoľnene. Pri výbere medzi matnými a lesklými farbami je lepšie zvoliť prvú.

Predpokladá sa, že najlepšou farbou pre spálňu je tlmená modrá, po ktorej nasleduje:

  • zelená
  • bledá žltá
  • a striebro

Najhoršou voľbou sú purpurové, červené a biele farby.

Veľa vankúšov

Malé vankúše na gauči alebo posteli sa cítia útulne, ale v skutočnosti spôsobujú veľa problémov. Len o tom premýšľajte: vždy, keď potrebujete ísť do postele, musíte ich všetky pozbierať, niekam odložiť a ráno ich krásne zariadiť. Je to príliš veľa práce.

Pre dobrý spánok potrebujete iba jeden vankúš, takže sa ostatných zbavte. Ak chcete vankúš navyše, znamená to, že váš vankúš je nesprávny a pravdepodobne nie je dostatočne vysoký.

Kôš na bielizeň

Po prvé, vždy, keď uvidíte kopu špinavého prádla, váš mozog to vezme ako úlohu, ktorú musí vyriešiť čo najskôr. Môže byť  pre vás ťažké relaxovať. Po druhé, špinavé prádlo môže mať nepríjemný zápach.

Starý matrac

Väčšina ľudí nevie, že matrace majú svoju vlastnú dobu exspirácie: zvyčajne je to 8 – 10 rokov. A veľa ľudí stále spí na 30 až 40-ročných matracoch.

Problém je v tom, že starý matrac môže spôsobiť veľa problémov s chrbtom. Ráno vás bude bolieť a cítiť sa unavený. Okrem toho, ak matrac nečistíte pravidelne, bude plný roztočov. Čím je matrac starší, tým viac hmyzu žije v jeho vnútri.

Svetlá lampa alebo luster

Jedným z najhorších nápadov je luster priamo nad posteľou. Svetlo bude svietiť priamo do vašich očí a sťažuje vám relaxáciu. Nepríjemné bude tiež čítanie ležiace v posteli. Perfektné svetlá do spálne sú 2 žiarovky po stranách postele.