Krásny a zdravý chrup budete mať jedine pri správnej starostlivosti

Bolesť zubov je najnepríjemnejšou bolesťou. Mnohí ľudia ale veria tomu, že za kvalitu zubov môže predovšetkým genetika. Tento fakt vyvracajú aj tí najlepší zubní špecialisti, ktorí vedia, že za kvalitu zubov môže predovšetkým to, ako sa o svoj chrup pacient stará.

Krásny a zdravý chrup budete mať jedine pri správnej starostlivosti. 

Pravidelné čistenie 

Ak ste objednaní na trhanie zubov, vtedy je už neskoro. Pravidelným čistením ale dokáže zabrániť znehodnoteniu zubov a následne trhaniu.

Čistiť by sme si mali zuby minimálne dvakrát denne. Po konzumácii sladkostí by sme si mali zuby čistiť okamžite. 

Pravidelným čistením predídete zubným kazom, ktoré môžu zuby poškodiť tak, že vám zubár bude nútený zub vytrhnúť. 

Používajte kvalitné pomôcky na čistenie 

Keďže vieme, že práve starostlivosť o zuby bude mať výrazný vplyv na jeho stav, netreba podceňovať výber pomôcok. Odporúčame vám zainvestovať do sonickej kefky, kvalitnej klasickej kefky s mäkkými štetinkami, do bezpečnej zubnej pasty, do medzizubných kefiek a do jednozväzkových kefiek. Na čistenie zubov odporúčame aj kvalitné zubné nite, ktorými si odstránite zvyšky jedla z medzizubných priestorov vždy vtedy, keď nebudete mať po ruke zubnú kefku a pastu. Z tohto dôvodu sa odporúča mať vždy pri sebe nielen medzizubné kefky, ale aj zubné nite.

 Vždy večer odporúčame dôkladnejšiu starostlivosť. Strávte čistením zubov niekoľko desiatok minút. Zuby sa vám za to odvďačia.

Nepohrdnite najmä jednozväzkovými kefkami, ktoré dokážu vyčistiť ťažko prístupné zuby, najmä zadné stoličky, osmičky.

Endodoncia – záchrana zubov 

Preniknutie kazu do zubnej drene spôsobuje nepríjemné bolesti. Pulpitída, čiže zápal zubnej drene, spôsobuje veľké bolesti a môže viesť k úplnému odstráneniu zubnej drene. Kým kedysi sa zuby skôr trhali, teraz sa robí všetko pre ich zachovanie. Koreňové ošetrenie zuba môže zachrániť zub a ten vám môže poslúžiť ešte niekoľko rokov. Výhody endodoncie prevyšujú nad nevýhodami, preto robte všetko pre to, aby sa zuby zachovali, aj keď budú mŕtve.

Zdroj obrázka:

Autor: Roman Samborskyi / Shutterstock.com