Hlavné „kabelkové“ trendy roku 2022

Móda dámskych kabeliek sa mení ešte rýchlejšie ako oblečenia! Všetky módne domy sveta sa snažia prekvapiť svojich fanúšikov zaujímavými dizajnmi a riešeniami. Trendom boli klasické aj úplne originálne modely, akými sú napríklad kožušinové tašky. Aby ste držali krok s módou a pochopili, ako si vybrať trendy tašku do šatníka, musíte vedieť, čo hľadať a ako si vybudovať svoj imidž.

Okrúhle kabelky

V každom prípade a pre všetky ročné obdobia si tento rok môžete vybrať kabelky, ktoré majú okrúhly alebo zaoblený tvar.

  • okrúhle dno – objemná taška s okrúhlym dnom a mäkkým vrchom môže mať akúkoľvek veľkosť, ale najorganickejšie budú používať modely strednej veľkosti.
  • valec – ďalší populárny trend. Jedná sa o kabelku malej alebo strednej veľkosti bez popruhu, ktorá sa nosí v ruke a dokonale dopĺňa štýl ležérneho alebo športového šik.
  • spoločenská kabelka – nepostrádateľná súčasť večernej toalety alebo elegantného každodenného outfitu. Tvar nemusí byť okrúhly – stačí len niekoľko hladkých rohov.

Ak chcete sledovať trendy, venujte pozornosť všetkým týmto formám. A nezabudnite na kabelky, podobné populárnym “banánom”, stále sú v trende.

Mini kabelky a oversize

Túto sezónu dizajnéri zasiahli dva extrémy. Ponúkajú buď malé, ozdobné kabelky, alebo objemné a priestranné, podobné cestným modelom. Každá módna móda, ktorá rešpektuje seba, by mala mať vo svojom arzenáli obe takéto tašky. Dobrou správou je, že sa dajú nosiť súčasne alebo kombinovať. Napríklad niekoľko malých kabeliek na jedno rameno vyzerá veľmi štýlovo v street štýle alebo v štýle „glamour“.

Trendy v dekorácii

Kožušinové tašky už boli spomenuté vyššie. Medzi ďalšie relevantné dekory patria reťaze a veľké logá. Ten môže byť vyrobený vo forme ďalších detailov alebo výtlačkov. Dizajnéri sa už nehanbia vyzdvihovať značky a teraz doslova kričia o príslušnosti modelky ku kolekcii ich módneho domu.

Niekoľko úloh dostali aj reťaze. Môžu byť dlhé cez rameno, alebo krátke a slúžia ako rúčka. Ďalším zaujímavým riešením bolo použitie masívnych retiazok v podobe taštičkového dekoru.

Farebné trendy

Jasné a neónové farby tento rok ustúpili pastelovým a prírodným odtieňom. Svetlozelená, béžová, káva, prášok, modrá – relevantnejšia ako kedykoľvek predtým! Z potlačí a ozdôb je lepšie zvoliť kvetinové motívy.

Moderné módne trendy sú zamerané na pohodlie a snažia sa vytvoriť jedinečný obraz pre módnu kabelku!